loading...
Przejdź do treści tej zakładki

BLOG - INTERNET

zdjęcie główne dla artykułu Czy masz uczciwego dostawcę internetu ?


  • test

    SERWER ZA DARMO

    - dla nowych aplikacji
    - dla nowych strony
    - hosting na rok

Czy masz uczciwego dostawcę internetu ?


Polecam zadać sobie pytanie nr 1: Kiedy zaglądałem ostatni raz do umowy z dostawcą internetu? Jeśli odpowiedź brzmi mniej więcej tak "Oj, bardzo, bardzo dawno..." lub "Kiedy dziadek nie był jeszcze dziadkiem..." to warto to zrobić.

Dlaczego?

Dostawy internetu (ISP - ang. Internet Service Provider) o nas nie dbają. Dbrają jedynie o to byśmy regularnie opłacali określony abonament. Jeśli umowa przeszłą na czas nieokreślony to na pewno nie uwzględnia postępu, który dokonał się w ciągu ostatnich lat.

Naturalnie ISP chce zarobić jak najwięcej, celowo więc nie informuje swoich klientów o możliwości przejścia na wyższy pakiet w tej samej lub niższej cenie. Gdy długo nie zaglądamy do naszej umowy o internet okazuje się, że przepłacamy grube pieniądze za usługi, które mogą być dużo szybsze.

Sytuacja ta ma miejsce przede wszystkich w abonamentach tak zwanych usług firmowych. Firmy mają często podpisane umowy na usługi typu DSL, które mają gwarantować określoną przepustować łącza i w takich wypadkach często za 4Mbps płacą setki złotych podczas gdy w aktualnej ofercie dostawy znajduje się usługa ultraszybkiego dostępu do internetu za dużo niżą kwotę.

Jeśli firma/dom znajduje się w niedalekiej odległości od węzła komunikacyjnego to np. możemy otrzymać łącze 40Mbps za 119zł netto / miesięcznie. W takim łączu gwarantowana jest prędkość od 10 do 40Mbps. To 4 krotnie szybsze łącze przy 4 krotnie niższym koszcie.

Uczulamy przede wszyskim firmy na niemorlane działanie dostawców internetu - sprawdźcie swoją umowę. Zweryfikujcie obecne promocje i ceny usług a na koniec....

Zadajcie sobie pytanie nr 2: Czy ja przepłacam za usługę dostępu do internetu?


Data ostatniej modyfikacji: 17.05.2013r..
Udostępnij: Translate:
Copyrights © AVERTA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Niniejsza strona ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Ta strona używa cookies firm trzecich, a sama generuje sesje przechowywane na serwerze (nie w systemie użytkownika).