loading...
Przejdź do treści tej zakładki

SYSTEM CMS - PANEL STRONY

Administrowanie stroną internetową może być proste!

Przedstawiamy Państwu prosty i praktyczny, nasz autorski system zarządzania (CMS). W to narzędzie wyposażamy każdą realizację - stronę www, sklep internetowy lub inną aplikację webową. Z pomocą panelu zmienią Państwo tekst, dodadzą zdjęcie, podejrzą ostatnio wysłane wiadomości ze strony lub obsłużą przychodzące zamówienia.

system CMS, widok ogólny, screen 1
system CMS, widok ogólny, screen 2
system CMS, widok ogólny, screen 3
system CMS, widok ogólny, screen 4

System Zarządzania Treścią (CMS, ang. Content Management System) jest narzędziem, które przede wszystkim umożliwia edytowanie istniejących i wprowadzania nowych informacji. CMS może być integralną częścią systemu lub osobną aplikacją, która łącz się oraz zarządza witryną poprzez wspólną bazę danych. Wyróżniamy wiele rodzajów tego typu systemów. Są one dzielone ze względu na dostępność, miejsce edycji, modularność itp. Nasz system należy do najczęściej spotykanej grupy - edycja realizaowana jest przez oddzielną część strony (panel administracyjny) i jest to system graficzny z dostępem on-line. Z każdego miejsca na ziemi z dostępem do internetu i przeglądarką internetową można wpływać na treść wyświetlanych informacji.

Nasz system jest częścią integralną całej realizacji. Składa się z kilkudziesięciu modułów, które mają różne zadania i przeznaczenie. Niektóre umożliwiają korzystanie z edytora graficznego, inne dodają funkcje wyskakujacych okienek, wysyłania wiadomości, dodawania zdjęć itp. Dzięki integracji strony internetowej z systemem zarządzania treścią zyskujemy nowe funkcje i optymalizuje wiele aspektów działania naszej witryny.

» Zarządzanie treścią podstron
» Obsługa galerii zdjęć i wgrywanie plików
» Podgląd wiadomości ze strony
» Zarządzanie wieloma językami
» Instalacja modułów zewnętrznych (obcy kod)
» Bezpieczeńswo

Zarządzanie treścią podstron - podstawowym narzędziem jest edytor WYSIWYG (ang. What You See Is What You Get - to co widzisz jest tym co otrzymasz). Dzieki temu rozwiązaniu użytkownik nie musi znać i ręcznie wypisywać poleceń kodu HTML. Edytor jest zbliżony wyglądem i funkcjonalnością do tego, który znamy np. z programu Microsoft Word (zawartego w pakiecie biurowym Office). W przejrzysty i prosty sposób wykreujemy treścią i zformatujemy jej wygląd. W naszym CMS można wybrać pomiędzy prostym a zaawansowanym edytorem. Różnią się one zestawem dostępnych funkcji.

1. Prosty edytor WYSIWYG:
system CMS, edytor WYSIWYG, prosty
2. Zaawansowany edytor WYSIWYG:
system CMS, edytor WYSIWYG, zaawansowany

W edytorze możemy formatować tekst, tworzyć akapity, wypunktowania, tabele, dodawać obrazki i tworzyć linki. Podonie jak MS Word można zmieniać kolor i rodzaj czcionki, jej wielkość itp. Zintegrowana galeria dekoracji umożliwia wgrywanie i wstawienie obrazków prosto w tekście.

Obsługa galerii zdjęć i wgrywanie plików. Galerie zdjęć są ważnym elementem każdej strony. Jeśli produkujemy lub sprzedajemy produkty, chcemy przekonać klienta do naszej firmy to musimy pokazać mu dotychczasowe realizacje, nasze produkty i efekty naszej pracy uchwycone na zdjęciach. Niekiedy wstawiamy setki zdjęć na raz, ważne jest aby można było to zrobić w prosty i szybki sposób, nie klikając setki razy!

Dlatego panel wyposażyliśmy w zaawansowany moduł wgrywania (uploader). Jednym kliknięciem otworzymy menadżer wyboru plików, a następnie możemy wskazać wiele plików jednocześnie i kliknąć "otwórz". Proces wgrywania rozpocznie się automatycznie. Uploader potrafi sprawdzić przed rozpoczęciem wgrywania czy plik jest obrazkiem lub czy ma właściwy format. Proces wgrywania choć wygląda na niezbyt skomplikowany kryje pod powierzchnią dodatkowe funkcje. Wgrywane zdjęcia mogą być zmniejszane do rozsądnych wymiarów (np. wg zasady najdłuższy bok 1000px). Tworzone są miniatury, a proces skalowania lub przycinania potrafi wykryć i uwzględnić twarze osób znajdujących się na obrazku.

system CMS, uploader plików, lista
system CMS, uploader plików, wybór

Podgląd wiadomości ze strony. Jedną z praktycznych funkcji panelu administracyjnego jest możliwość podglądu wysłanych przez stronę komunikatów. Mogą to być komunikaty wysłane przez system - w celu poinformowania administrator np. o nieudanej próbie uzyskania dostępu. Przede wszystkim zależy nam na podglądzie wiadomości wysyłane przez klientów z formularzy. Z różnych przyczyn czasem nie otrzymujemy maila - serwer przestał działać, ustawienia poczty zostały zmienione, skasowaliśmy niechcący ważną wiadomość, a konfiguracja nie została naniesiona w panelu. Dzięki funkcji podglądu wiadomości wysyłanych przez stronę możemy spać spokojnie - w razie awarii przeczytamy wiadomości, które zostawili nam klienci bezpośrednio na stronie. System dba automatycznie o optymalizację zasobów - zajmowanego miejsca i regularnie usuwa stare wiadomości.

Zarządzanie wieloma językami. Tworzymy strony internetowe, które posiadają więcej niż jeden język interfejsu. W takim przypadku każdy obiekt, który musi mieć różne warianty językowe jest zamieniany na krótki symbol. (np. NAZWA_01, NAZWA_02, ...) W panelu administracyjnym możemy zarządzać symbolami - edytować ich treść i dodawać kolejne warianty językowe. Staramy się unikać tekstu w obrazkach, ponieważ jest on nie widoczny dla robotów indeksujących, ale w przypadku konieczności zrobienia wariantów dla plików graficznych system posługuje się dwuliterowym skrótem dla danego języka np. obrazek_pl.png i obrazek_en.png - te dwa obrazki reprezentują warianty języka polskiego i angielskiego. Gdy chcemy dokonać niezbędnych tłumaczeń musimy jedynie wyedytować treść symbolu dla danego języka - tutaj również zastosowaliśmy edytor WYSIWYG.

Instalacja modułów zewnętrznych (obcy kod). System umożliwia podpinanie obcych skryptów, zewnętrznych widgetów takich jak np. opineo, czy narzędzi analizy strony np. google analytics. Aby zamieścić zewnętrzny skrypt na stronie musimy tylko przejść do modułu obcego kodu, wkleić swój skrypt, wybrać miejsce jego instalacji (np. w nagłówku strony) i zapisać.

Bezpieczeńswo - kładziemy bardzo duży nacisk na ten aspekt naszych skryptów. Każda informacja wpisywana na stronie jest filtrowana, sprawadzana pod kątem prawidłowego rodzaju i wielkości. Jeśil użytkownik poda błędnie hasło zbyt wiele razy zostanie zablokowany na 10min. Ważne dane są zapisane w bazie danych z wykorzystaniem algorytmów szyfrujących AES256 oraz funkcji skrótu (np. md5, sha1). W przypadku systemów o szczególnej wrażliwości danych wykorzystujemy pełne szyfrowanie baz danych - np. fakturki24.pl - praktycznie cała baza zaszyfrowana jest algorytmem AES256, a każdy użytkownik posiada klucz tylko do swoich danych. Dodatkowo oferujemy klientom własne adresy IP i certyfikaty SSL, które zabezpieczają komunikację ze stroną przed możliwością odczytania i modyfikacji.

Copyrights © AVERTA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Niniejsza strona ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Ta strona używa cookies firm trzecich, a sama generuje sesje przechowywane na serwerze (nie w systemie użytkownika).